Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 13:09
 
Başkan Erdoğan: Gereğini yapar, kayyum atarız
GÜNDEM Haberi
Başkan Erdoğan: Gereğini yapar, kayyum atarız

Alandaki vatandaşları selamlayan Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde kendisine ve AK Partiʹye verilen destekten dolayı teşekkür etti.Verilen güçlü desteğin 2019ʹdaki mahalli idareler seçimlerinde de artarak devam etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Kızılcahamamʹdan yeni bir rekor beklediğini belirtti.

 

GÜZEL BAŞLANGIÇLARA VESİLE OLACAĞINA İNANIYORUM

Partisinin 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısının 5 yıl aradan sonra Kızılcahamamʹda yapıldığını hatırlatan Erdoğan, 2 gündür kendilerini bağrına basan vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:İki gün boyunca hem 24 Haziran seçim sonuçlarını masaya yatırdık hem de 2019 mahalli idareler seçimlerine hazırlık çalışmalarımızı değerlendirdik. Bunun yanında parti ve grup yöneticilerimiz, bakanlarımız gündemdeki konular hakkında ayrıntılı takdimler yaptı. Hamdolsun her açıdan verimli, bereketli iki günü Kızılcahamamlı kardeşlerimizin misafirperverliğinde gerçekleştirdik. Bu toplantımızın ülkemizin içinden geçtiği bu sancılı dönemde çok güzel başlangıçlara vesile olacağına inanıyorum.Erdoğan, Hiç şüpheniz olmasın, şehitlerimizin kanını asla yerde koymadık, koymayacağız. Terör örgütlerinden ve onları maşa olarak üzerimize salanlardan döktükleri her damlanın hesabını sorduk soruyoruz.

 

FETÖ, DEAŞ, PKK ve adı, ideolojisi ne olursa olsun tüm bu katil sürülerini kimlerin beslediğini, himaye ettiğini, silah, istihbarat ve lojistik destek verdiğini gayet iyi biliyoruz. Terör sorununu Türkiyeʹnin gündeminden tamamen çıkarmakta kararlıyız. diye konuştu.Emniyet ve istihbarat birimlerini FETÖʹcü hainlerden temizlemenin ardından son 3 yılda terörle mücadelede büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Erdoğan, yurt içinde insansız hava aracı ve silahlı insansız hava araçları desteğindeki emniyet güçlerinin, güvenlik korucularının teröristlere nefes aldırmadığını söyledi.

 

AFRİNʹİ BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN VEYA BÖLÜCÜLERİN ESARETİNDEN KURTARDIK

Erdoğan, yaz kış demeden yılın 365 günü operasyonların aralıksız sürdüğüne işaret ederek, Sadece sınırlarımız içinde değil, sınırlarımız dışında da terör örgütlerine aman vermiyoruz. Gabar, Cudi, Tendürekʹte, Kandil ve Sincarʹda, hepsinde inlerine giriyoruz ve gireceğiz. İçimizdeki kimi gafillerin engellemelerine rağmen 4 bin 584 teröristi etkisiz hale getirerek, Afrinʹi bölücü örgütün veya bölücülerin esaretinden kurtardık. Kuzey Irakʹta gerek hava harekatları gerekse Kandilʹden Sincarʹa kadar bu sahada da operasyonlarımızı sürdürüyoruz. bilgisini verdi.

 

KAYYUM TAYİNLERİYLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:Askerimizin, polisimizin, güvenlik korucumuzun karşısına çıkmaya yüreği yetmeyen korkaklar, altyapısını oluşturdukları kalleş pusularla bir yere varabileceklerini zannediyorlar. Belediyelerin bölücü örgütün kontrolü altında olduğu dönemde bizzat belediye başkanlarının himayesinde yapılan bu hazırlıkları da deşifre ediyor, kayyumlarımız vasıtasıyla darmadağın ediyoruz. Milletin kepçesini, kamyonunu, aracını, bütçesini teröristlere tahsis edenlerden işledikleri suçların hesabını sorduk, soruyoruz ve soracağız. Mart seçimleri geliyor. Bu seçimlerde de bu tür teröre bulaşmış olanlar, olur ya sandıktan çıkacak olurlarsa öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok, anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz. Beklemek yok. Önümüzdeki dönemde de millete hizmetkar olmak yerine, Kandilʹdeki terör baronlarına kul köle olanlara fırsat vermeyeceğiz.

 

EKONOMİK SALDIRILARIN DA HEDEFİ BELLİDİR

Terör örgütünün kalıntılarını her yerden söküp atana kadar mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizen Erdoğan, Terör saldırılarının da son günlerde yoğunlaşan ekonomik saldırıların da hedefi bellidir. Hiçbir ilke, ahlak, sınır tanımayan bu provokasyonların Türkiyeʹnin kutlu yürüyüşünü engellemekten başka gayesi yoktur. Dikkat edin, ülkemiz geliştikçe, güçlendikçe, bölgesel ve uluslararası platformlarda çıkarlarını korumak için daha kararlı davrandıkça, saldırıların şiddeti de artmıştır. değerlendirmesinde bulundu.Erdoğan, ihracat rakamlarının 165 milyar dolara ulaştığı, faizlerin en düşük seviyelere düştüğü, IMFʹye borcun tamamen sıfırlandığı bir dönemde Gezi olaylarının başlamasının tesadüf olmadığını dile getirerek, şöyle konuştu:Faizler 4,6ʹya kadar düşmüştü. Hemen bir saldırıya girdiler ve rakamlar çift haneli rakamlara çıktı. Büyük bir yönetim sistemi reformuna imza attığımız Haziran seçimleri sonrasında kur üzerinden tetiklenen ekonomik operasyonları da tesadüf olarak görmüyoruz. Gezi olaylarında, sokakları karıştıranlarla DEAŞʹı, PKKʹyı üzerimize salanlar, FETÖʹyü besleyip büyütenler bölücü terör örgütüne meşruiyet kazandırmak için kampanya düzenleyenler hep aynıdır. Milletimizin devletine, hükümetine ve ekonomisine olan güvenini tahrip etmeyi hedefleyen son girişimin de adresi aynı yere çıkıyor. Biz, kuklaları da kuklacıları da çok iyi biliyoruz. Kimin kimle hangi pazarlıklara giriştiğini de gayet iyi biliyoruz. Bu kuşatma girişimlerine asla boyun eğmeyeceğiz.Ekonomik sabotajlar üzerinden milli onur ve egemenliğimizin çiğnenmesine kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. ifadelerini kullanan Erdoğan, Türkiyeʹnin güney sınırı boyunca bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermeyeceğini söyledi.Türkiyeʹnin Ege ve Akdenizʹde haklarından asla geri adım atmayacağını vurgulayan Erdoğan, Türkiye, ne siyasi ne ekonomik alanda egemenlik haklarını pazarlık konusu yapmayacaktır. Türkiye FETÖ, DEAŞ ve PKK gibi katil sürüleriyle mücadelesini sekteye uğratmayacaktır. Türkiye milli projelerinden, milli kalkınma hamlesinden asla vazgeçmeyecektir. Hiçbir tehdit ve şantajın 2023 hedeflerimizle aramıza girmesine müsaade etmeyeceğiz. Aynı şekilde milletimizin refahı, kardeşlerimizin huzuru, devletimizin bekası için çalışmayı, üretmeyi, taş üstüne taş koymayı sürdüreceğiz. diye konuştu.Törenle, toplam maliyeti 55 milyon Türk lirasını bulan Yeni Belediye Hizmet Binası, Yeni Kızılcahamam Devlet Hastanesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi İbrahim Ateş Seyir Tepesi ve Sosyal Tesisleri, Atıksu Arıtma Tesisi, Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesi ve Abacı Peri Bacaları Rekreasyon Alanı, Güreş Milli Takımlar Kamp ve Spor Merkezi, Kızılcahamam Belediye Çöp Aktarma İstasyonu, Kızılcahamam Belediyesi Hal, Otopark ve Kapalı Pazar Yeri, Kızılcahamam Kırsal Ürün Pazarı, TOKİ Blokları Spor Lisesiʹnin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Akif Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı