Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 12:18
 
Cinsel taciz ʹne olur gidelim buradanʹ deyince ortaya çıktı
YAŞAM Haberi
Cinsel taciz ʹne olur gidelim buradanʹ deyince ortaya çıktı

Olay, yaklaşık 1 ay önce, Muş merkezde meydana geldi. Ö.N.K., yaz tatilini geçirmek için babası L.C.K. (59) ve halası F.G.B. (56) ile beraber İstanbulʹdan memleketleri Muşʹa geldi. L.C.K., burada kendisine ve kardeşlerine ait apartmanın bahçe duvarını yeniletmek için inşaat ustası S.K. ile anlaştı. Apartmanda çalışmaya başlayan S.K., iddiaya göre, işiyle meşgul olduğu sırada Ö.N.K.ʹnin bulunduğu odaya girip, perdeleri kapattı. S.K., çocuğun babası apartmanın başka yerindeyken, Ö.N.K.ʹyi elle taciz etti.

 

HALASINA ʹNE OLUR GİDELİM BURADANʹ DEMİŞ

Taciz olayı, Ö.N.K.ʹnin, halasına Hala ne olur gidelim buradan, burada durmak istemiyorum demesiyle ortaya çıktı. Ö.N.K., neler olduğunu soran halasına olayı anlattı. Baba ve halanın suç duyurusu üzerine gözaltına alınan S.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Muş Cumhuriyet Başsavcılığıʹnca hazırlanan iddianame de Muş 1ʹinci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. S.K. hakkında, ʹçocuğa cinsel istismarʹ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenirken, davanın ilk duruşması, perşembe günü görülecek.

 

UCİM DAVAYI TAKİP EDECEK

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan, taciz olayından kendilerine gelen ihbarla haberdar olduklarını ve talep edilmesi durumunda gerek çocuğa gerekse aileye her türlü psikolojik ve hukuki desteği vereceklerini söyledi. Özkan, Çocuklar vatandır ve vatanın en hassas şekilde korunmaya ihtiyaçları vardır. Vatandaşlarımız, her türlü istismar durumunda bize internet sitemiz olan ʹwww.ucim.org.trʹ adresinden ulaşabilir ve ihbarda bulunabilirler dedi.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Akif Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı