Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 16:54
 
Whatsappʹta yapılmaması gerekenler
TEKNOLOJİ Haberi
Whatsappʹta yapılmaması gerekenler

Grup yöneticisi grupta tüm gücü elinde tutan kişidir. Eğer yöneticiyseniz, kurduğunuz gruba dair kuralları belirleyip diğer grup üyeleriyle ne kadar erken paylaşırsanız o kadar iyi. Tabii ki bu anneniz ya da babanızın sizin sözünüzü dinleyeceği anlamına gelmiyor.

 

YAPMAYIN:

Bire bir konuşmalar Gruplarda kesinlikle yapmamanız gereken bir şey varsa o da bir grup üyesiyle karşılıklı diyaloğa girmek.Adı üstünde, grup konuşması. Diğer üyeleri ilgilendirmeyen konuları grupta konuşmak en rahatsız edici davranışlardan biri. Bu tür mesajları, ilgili kişiye doğrudan özel mesaj olarak atabilirsiniz.Bu yüzden mesajlarınızı atarken bir an durup herkesi ilgilendirip ilgilendirmediğini düşünmenizde fayda var.

 

YAPIN:  Doğru gruba mesaj attığınızdan emin oldun

ʹGönderʹ butonuna basmadan bir kez, hatta iki kez, mesajı doğru gruba gönderiyor olduğunu kontrol edin. Yanlış gruba mesaj atarsanız en iyi ihtimalle biraz utanırsınız, ama gafınız o gruptaki insanları bir daha göremeyeceğiniz kadar büyük de olabilir.

 

YAPMAYIN: Spam (Mesaj sağanağı)

Grupları art arda attığınız ya da sahte içerikli mesajlarla meşgul etmeyin.Yani bu mesajı 10 kişiye göndermezseniz dünyanın sonunun gelmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

 

YAPIN: Mesajlarınızı kısa ve öz tutun.

Eğer söylemek istediklerinizi bir satırda ya da bir mesajda anlatabiliyorsanız, neden 10 tane ayrı mesaj gönderesiniz ki? Whatsapp lütfen yardım et. Solo: Star Wars filmine gitmek için arkadaşlarımla zaman belirlemeye çalışıyoruz ve bu garip virüs herkesin grubu terk etmesine neden oluyor.

 

YAPMAYIN: ʹHayalet üyeʹ olmayın

Grup konuşmalarında, konuşmak istemeyen kişinin yeri yoktur. Ve diğer insanlar mesajların size ulaştığını, hatta mesajları okuduğunuzu görebiliyor.Yani diğer insanlar için sizden cevap beklemek sinir bozucu olabilir.

 

YAPIN: Gruba yeni birini eklemeden önce diğer üyelere sorun.

Evinize birbirini tanımayan 30 kişiyi davet edip onları bir odaya kilitler miydiniz? Cevabı biliyorsunuz.O halde Whatsappʹta da gruba yeni birini eklemek istediğinizde, diğer üyeleri bilgilendirip onların da onayını alın.Ayrıca gruptan ayrılmadan önce herkesi bilgilendirmek de saygılı bir hareket olacaktır. Arkadaşlarınıza veda etmeden onların yanından uzaklaşır mıydınız?ˮ

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Akif Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı